Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Ślubowanie Pierwszoklasistów Dzień Edukacji Narodowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

     Od 3 września uczniowie kl. I poznawali szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym: nauczyciele, wychowawca, starsi koledzy, rodzice i pracownicy szkoły.

     Wreszcie 12 października 2012 r. nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila. Jej świadkami byli zaproszeni goście: Bożena Budzik - Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Daniel Mituła – Kierownik Referatu Oświaty i Wychowania, Jan Korzeniewski – sołtys i radny wsi Kotowiecko, Rada Rodziców Szkoły. Zaproszone osoby powitała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Teresa Stachowiak. W uroczystości wzięli także udział: nauczyciele, rodzice, uczniowie i dzieci z przedszkola.

     Pierwszoklasiści przedstawili program, w którym zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności w recytacji, śpiewie i tańcu. Zdjęcia prezentacji multimedialnej obrazowały zajęcia, w których uczniowie uczestniczyli w czasie swojego pobytu w szkole. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był sam akt ślubowania i pasowania na ucznia.

 

    Ślubowanie to ważny moment w życiu każdego małego człowieka, dlatego też najmłodsi uczniowie przeżyli tę uroczystość wyjątkowo poważnie i wzniośle.

     Aktu pasowania na ucznia dokonali: Burmistrz Bożena Budzik i Kierownik Referatu Oświaty Daniel Mituła, który wręczył uczniom upominki. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez p. Dyrektor pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych.

     Pani Burmistrz gratulowała Pierwszakom wspanialej uczniowskiej postawy, wyraziła uznanie dla Pani Dyrektor za wzorowe prowadzenie Placówki, a wszystkim nauczycielom i pracownikom złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     Życzenia uczniom i nauczycielom złożył p. Jan Korzeniewski, składając jednocześnie, na ręce Pani Burmistrz, podziękowanie za termo modernizację budynku sfinansowaną przez Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

     Z okazji Dnia Edukacji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia  nauczycielom, wychowawcom, pracownikom obsługi oraz gościom, którzy na co dzień okazują pomoc placówce, wręczając wszystkim kartki okolicznościowe i kwiatki. Członkowie szkolnego koła muzycznego wykonali piosenkę, a najmłodsi uczniowie z kółka tanecznego zatańczyli krakowiaka.

  

 

     Pierwszoklasistom życzymy dotrzymania przyrzeczeń wypowiedzianych w trakcie ślubowania i tego, aby szkoła była dla nich nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale również miejscem radości, przygody, nowych przyjaźni oraz miejscem sukcesów dydaktycznych. (Ł. P.)

Galeria Zdjęć