Środa, 22.5.2024
Name days: Emil / Helena / Wiesław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Ślubowanie uczniów klasy I

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 14 października w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kotowiecku odbyło się spotkanie upamiętniające Dzień Edukacji Narodowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Szkoła ta celebrowała też dwa, zgoła inne wydarzenia – otwarcie nowych sal przedszkolnych oraz pasowanie na ucznia I klasy.
W wydarzeniu uczestniczyło wiele znanych osobistości. Spotkanie rozpoczęło się od przecięcia wstęgi przez Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce -Bożenę Budzik, Radnego oraz Sołtysa wsi Kotowiecko Jana Korzeniewskiego, Dyrektora Zespołu Teresę Stachowiak oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Ewę Biegańską. W ten sposób goście oficjalnie otworzyli przedszkolne drzwi, zza których wyłoniła się powitalna gromada maluchów.
Prowadząca akademię Violeta Matuszczak przypomniała zgromadzonym historię powstania Przedszkola w Kotowiecku, zwracając szczególną uwagę na przemiany, które towarzyszyły modernizacji przedszkola. Po wielu zmianach, dokonanych na przestrzeni czasu, placówka weszła w 2004 roku w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Jednak przedszkole, niegdyś mieszczące się w pałacu, dopiero w tym roku rozpoczęło swoją działalność w budynku szkoły. Dzieci, zamiast wśród monumentalnych ścian, przebywają już w słonecznych pomieszczeniach, mając do dyspozycji nową łazienkę, szatnię, nowe meble oraz specjalnie dostosowywany dla ich potrzeb plac zabaw.
Po pierwszej części uroczystości nastąpiło pasowanie na ucznia I klasy. Pasowania tego dokonało dwóch zaproszonych gości: Burmistrz Bożena Budzik oraz Kierownik Referatu Oświaty i Wychowania - Daniel Mituła. Wspólny występ maluchów zwieńczył całe to wydarzenie i utwierdził przybyłych w przekonaniu, że uczniowie są gotowi wziąć na siebie trudy i znoje szkolnych obowiązków.
Pani Burmistrz podczas swojego wystąpienia zwróciła uwagę na potrzebę rozwijania zainteresowań dzieci, które wyrabiają w sobie nawyki samouświadomienia. Pogratulowała placówce sukcesów oraz ciepłymi słowami podsumowała występ pierwszoklasistów. Na zakończenie dodała: - „…najważniejsza jest współpraca pomiędzy szkołą, rodzicami oraz innymi jednostkami administracyjnymi. Dla dobra naszych dzieci wszystkie te trzy organy powinny się łączyć.”
Na zakończenie życzenia społeczności szkolnej złożył radny i sołtys wsi Kotowiecko Jan Korzeniewski, wyrażając przy tym zachwyt nad zauważalnymi zmianami w wyglądzie wewnętrznym Szkoły i nad jej funkcjonowaniem. Do życzeń dołączył się Samorząd Uczniowski, który w części artystycznej wręczył nauczycielom oraz gościom statuetki, będące dowodem na sympatię uczniów.

Galeria Zdjęć