Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Świąteczne przedstawienie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 grudnia 2011r. przedszkolacy wzięli udział w Jasełkach przygotowanych wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej. Trzech chłopców z grupy starszaków wcieliło się w role Kacpra, Melchiora i Baltazara. Udali się oni do stajenki, by oddać pokłon Bożej Dziecinie.
Na wezwanie Anioła: „Chodźcie wszystkie dzieci do stajenki Jezusowej…”, grupa starszaków zaprezentowała się w tańcu „Kulig”, a maluszki zaniosły do żłóbka swoje zabawki, śpiewając kolędę „Zostań Jezu mym braciszkiem…”.
Tradycyjnie zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do wspólnego śpiewania kolęd i składania sobie życzeń.
Po zakończeniu przedstawienia dzieci rozpakowały wielki worek ze świątecznymi prezentami. Obok słodkiej niespodzianki dla każdego przedszkolaka, były w nim piękne książki z bajkami.

Galeria Zdjęć