Poniedziałek, 23.5.2022
Name days: Iwona / Michał / Renata
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Święto Narodowe - Trzeciego Maja

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Nasze przedszkolaki 29 kwietnia 2022 r. świętowały to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie. Tego dnia nie zabrakło biało - czerwonej flagi państwowej oraz hymnu. Dzieci wykonały również flagi polski i starszaki oglądały  apel,  który przedstawiła szkoła.

Poprzez rozmowy o takich dniach,  przedszkolaki uczą się szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych mających na celu poczucie przynależności narodowej. (N.M.)

Galeria Zdjęć