Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Święto Niepodległości

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie z koła teatralnego przygotowali specjalne wydanie „TV News z kraju i ze świata”. W uroczystości wzięli udział dyrektor szkoły Piotr Stencel, nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki. W konwencji telewizyjnego programu informacyjnego zostały zaprezentowane najważniejsze fakty z historii Polski pod zaborami i ojczyzny niepodległej. Wraz z reporterami programu przenieśliśmy się do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, Teatru Współczesnego w Krakowie, na festiwal piosenki patriotycznej w Opolu, posłuchaliśmy wywiadu z reżyserem przedstawienia „Powstanie listopadowe” oraz artystką zainspirowaną sztuką z czasów powstania listopadowego. Telewizyjnej wizyty nie zabrakło także w jednej z wielkopolskich szkół. Reporterzy dotarli także do naszej placówki. Właśnie trwała akademia z okazji Święta Niepodległości. Wysłuchaliśmy piosenki żołnierskiej, obejrzeliśmy symboliczny taniec o naszej ojczyźnie, wypowiedzi udzielili także uczniowie naszej szkoły. Społeczność szkolna tradycyjnie już wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i tym samym miała swój udział w pobiciu ogólnopolskiego rekordu największej liczby osób śpiewających „Mazurek Dąbrowskiego”. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć