Poniedziałek, 23.5.2022
Name days: Iwona / Michał / Renata
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Światowy Dzień Ziemi

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”  Florian Plit

22 kwietnia 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.  Jest to największe ekologiczne święto. W tym dniu  w naszym Przedszkolu królował kolor zielony i niebieski . Przedszkolaki zastanawiały się jak można pomóc Ziemi, aby była czysta, zdrowa i piękna.  Wspólnie wykonały plakaty zachęcające do ochrony Ziemi. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach badawczych oraz podczas porządkowania okolicy w pobliżu przedszkola. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. (K.K.)

Galeria Zdjęć