Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Bezpieczna zima” – spotkanie z policjantem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

26 styczeń 2012

 

Od pierwszego spotkania z policjantami upłynęły już 2 miesiące. W tym czasie przedszkolaki utrwaliły sobie zdobyte wiadomości o tematyce ruchu drogowego. Zimą szczególnie mroźną i śnieżną też bywa niebezpiecznie. Tym bardziej, że przedszkole usytuowane jest blisko parku, w którym znajduje się staw. Celem tego spotkania było, więc uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw grożących podczas zabaw zimowych, szczególnie w pobliżu tras komunikacyjnych, skutków niewłaściwie zorganizowanej zabawy na śniegu oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo ślizgania się po zamarzniętych stawach i rzekach.

Pogadanki na ten temat były prowadzone już wcześniej w przedszkolu, ale bardziej trafiają do wyobraźni małych dzieci, gdy wypowiadane są przez policjanta.
Po tych przestrogach przedszkolaki wskazały panu policjantowi miejsca bezpieczne do zabaw sankami, czyli pobliska górka w parku z łagodnym zjazdem do parku czy boisko szkolne.

Niespodzianką dla dzieci był radiowóz policyjny, do którego mogły wejść, by zobaczyć jego wyposażenie i usłyszeć sygnał policyjny radiowozu.  

 

Galeria Zdjęć