Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

22 kwietnia 2013 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury pod hasłem „Nie zaśmiecamy naszej Planety”. Po przypomnieniu, jak nazywa się nasza Planeta i dlaczego należy o nią dbać , dzieci oglądały zdjęcia pochodzące z najciekawszych zakątków uświadamiając sobie, że piękna przyroda to nasz skarb. Fotografie uznane przez przedszkolaków za najpiękniejsze zostały umieszczone w specjalnie przygotowanej na ten cel „Skrzyni Skarbów”.

  

  

Dzieci poznały również zwierzęta będące pod ochroną, ich ilustracje wykorzystały w zabawie ruchowej, po czym umieściły je we wspomnianej skrzyni. Dzięki ekologicznym postaciom Sortowniczka i Śmieciotwora dowiedziały się, na czym polega segregowanie śmieci i czemu ono służy, a także przyporządkowały śmieci do odpowiednich kontenerów na karcie pracy.

  

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały, dlaczego woda jest również skarbem, a znaczek przypominający o konieczności jej oszczędzania trafił do „Skrzyni Skarbów”. Podjęły działalność plastyczną wykonując plakaty zapewniające, że przedszkolaki kochają przyrodę i dbają o nią. Swoje zobowiązania wobec Planety potwierdziły odciskiem dłoni.

  

  

  

  

Na zakończenie dzieci otrzymały magiczne teczki, w których gromadzić będą ilustracje, fotografie, rysunki przedstawiające skarby przyrody i przypominające o konieczności szacunku do niej.

  

„Wy, kochane dzieci, segregujcie śmieci.

Kochajcie przyrodę, las i czystą wodę.                        

Kochajcie zwierzęta, niech każdy pamięta,

Że w zatrutym, brudnym świecie

Nie jest dobrze żyć!”   (B.S.)

Galeria Zdjęć