Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Głodny jestem, Małgorzatko…”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Niespodziewanie nadeszła śnieżna i mroźna zima, dla dzieci to radość, czas zabaw na śniegu. Jednak nie wszystkim było do śmiechu, zmarznięte ptaki czekały na pomoc. Rozpoczęliśmy więc zimową akcję dokarmiania. Dzieci uczyły się, jak dbać o skrzydlatych przyjaciół i pomóc im przetrwać ten trudny czas. Maluszki gościły tatę jednego z przedszkolaków, który zademonstrował sposób wykonania domku dla ptaszków.

 

 

 

Karmnik został umocowany tak, by był widoczny z okien sali maluszków i mógł stać się punktem obserwacyjnym. Ku radości przedszkolaków, długo nie trzeba było czekać na pierwszych gości. Były to wróble i sikorki.

  

Wspólnie podjęliśmy decyzję o systematycznym dokarmianiu ptaków przez całą zimę.

 

Takie działania rozbudzają u dzieci wrażliwość ekologiczną, kształtują odpowiedzialność i szacunek dla otaczającej przyrody, rozwijają uczucia opiekuńczości i przyjaźni wobec natury.  (B.S.)

Galeria Zdjęć