Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Legiony to ofiarny stos!”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

         W związku ze zbliżającą się Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości 9 listopada odbył się w naszej szkole apel. Społeczność szkolna w biało-czerwonych kotylionach przybyła oddać cześć poległym w walkach o wolność Ojczyzny. Uczniowie klasy VI przypomnieli trudne dzieje historii naszego narodu.

 

Mieliśmy okazję oglądać uosobioną Polskę i zaborców, patrzeć na klęskę narodowych powstań, a w końcu być świadkami odrodzenia się wolnego Kraju. Nastroju zadumy i pamięci dopełniły pieśni patriotyczne. „Legiony to żołnierska nuta...” czy „Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani...” znali nie tylko starsi...

 

Na zakończenie zostały wyrecytowane wiersze patriotyczne, których brzmienie zdawało się unosić na szkolnych korytarzach jeszcze przez jakiś czas... (U.A.)

 

Galeria Zdjęć