Wtorek, 27.9.2022
Name days: Damian / Wincenty
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Nakrętka dla Hani” - zbiórka nakrętek dla Hani Wawrzyniak

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od kilku lat prowadzimy zbiórkę nakrętek dla Hani Wawrzyniak.  Uczniowie, przedszkolaki oraz pracownicy zespołu zbierają nakrętki, które przekazywane są rodzicom Hani Wawrzyniak. Hania Wawrzyniak jest dziewięcioletnią dziewczynką – mieszkanką powiatu ostrowskiego. Urodziła się z bardzo poważną wadą nóg, aby zacząć chodzić musiała przejść kilka operacji, w tym amputacje nóżki. Dziś chodzi, ale to dzięki ciężkiej pracy oraz pomocy wielu ludzi dobrej woli. Każdy krok możliwy jest dzięki rehabilitacji i protezom, które niestety bardzo często muszą być zmieniane ze względu na to, że Hania rośnie, a ich koszt jest olbrzymi. W roku szkolnym w akcji wzięło udział 30 uczniów, 7 nauczycieli, 4 pracowników obsługi oraz przedszkolaki. Zebraliśmy i przekazali kilkadziesiąt kilogramów nakrętek. Mamy nadzieję, że choć w minimalnym stopniu przyczyniliśmy się do tego, że na twarzy Hani pojawił się uśmiech. W kolejnym roku szkolny akcja będzie kontynuowana i wierzymy, że jeszcze większa liczba osób dołączy do nas. (H.M.)

Galeria Zdjęć