Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Od Sasa do Lasa”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Już po raz siódmy odbył się rajd „Od Sasa do Lasa” organizowany przez kaliski PTTK. Nasza szkoła wzięła udział już po raz trzeci.

Listopadowa sobota. Godzina 9.30. Z Kotowiecka wyruszyła grupa rajdowa. Niestrudzeni piechurzy to uczniowie klasy V i VI oraz opiekunowie – p. Violeta Matuszczak i p. Urszula Adrian. Ze stałą prędkością 5 km/h kolumna rajdowców przesuwała się w kierunku Kościelnej Wsi. Grupa była wyposażona w proporzec, apteczkę oraz prowiant, czyli ciepłą herbatę oraz słodkie przekąski.

 

Pogoda i dobry nastrój dopisywały. Po ok. godzinie marszu wędrowcy dotarli do Zespołu Szkół w Kościelnej Wsi. Po zameldowaniu się i otrzymaniu plakietek PTTK-u piechurzy byli gotowi i w pełni zasłużeni, by posilić się gorącym żurkiem. Po odzyskaniu sił część uczniów wzięła udział w konkursach, inni udali się na zwiedzanie szkoły. Następnie wszyscy zostali zaproszenia do obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat bitwy pod Kościelną Wsią. Na koniec nastąpiło uroczyste rozstrzygniecie konkursów. Nie wróciliśmy bez nagród! Mateusz Wasielewski – uczeń kl. VI zajął II miejsce w konkursie krajoznawczo-turystycznym, natomiast Patryk Frątczak – uczeń klasy VI zdobył III miejsce w konkursie historycznym. Gratulacje jednak należą się wszystkim, ponieważ piechurzy z Kotowiecka zajęli II miejsce w kategorii najlepszej grupy rajdowej.

   

 

Ok godziny 13 na trasie Kościelna Wieś – Kotowiecko można było spotkać naszą grupę wsłuchaną w odgłosy natury, pokrzepioną zwycięstwem. Z oddali błyszczał złoty puchar...  (U. A.)

Galeria Zdjęć