Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Pyszna sałatka owocowa i zdrowy sok witaminowy”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Przedszkolaki mając tematykę w poprzednim tygodniu o owocach i warzywach w przedszkolu na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców. Dokładnie umyliśmy rączki. Każdy dostał tackę, nożyk i zabraliśmy się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Dzieci z grupy maluszków, również zrobiły zdrowy sok owocowo – warzywny. Dokładnie umyliśmy ręce i owoce i po wytłumaczeniu zasad bezpieczeństwa i używania sprzętów elektrycznych, dzieci wkładały owoce do sokowirówki. Przedszkolaki degustując i sałatkę i pyszny soczek miały zadowolone buzie, był to bardzo zdrowy tydzień. (N. Matyjasik) 

Galeria Zdjęć