Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Radosna Ziemia”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od kilku lat w naszej szkole projekty ekologiczne cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Tegoroczny projekt  realizowany  w dniach 18.03.2013 do 22.04 2013  nosił tytuł „Radosna Ziemia”. Różnorodność zadań sprawiła, że każdy z uczniów znalazł w nim jakieś interesujące zadanie  dla siebie. Uczniowie kl VI ukazali „Radosną Ziemię” w pracach prezentujących krajobrazy strefowe np. sawanny , pustyń, lasu równikowego. Mali ekolodzy z kl I-III walczyli o tytuł „Najlepszego Ekologa” W kl I ten zaszczytny tytuł zdobył Michał Ulbrych, w kl II Daniel Lewicki, w kl III Adam Wasielewski. Dla starszych klas przygotowano konkurs „Najlepszy przyrodnik”, w kl IV wywalczyła  go Dagmara Pawłowska, w kl V Dawid Kucharski, w kl VI Patryk Frątczak. Ponadto zorganizowano zbiórkę surowców wtórnych : makulatury 500 kg, zużytych płyt CD, ładowarek, telefonów komórkowych, opakowań, baterii. W konkursie „Coś z niczego” uczniowie dali ponieść się wyobraźni i przygotowali przedmioty wykonane z odpadów(butelek plastikowych, kartonów itp.)

  

Pierwsze miejsce zajął Łukasz Urbaniak z kl II wykonując kuchenkę mikrofalową, nie mniejszą oryginalnością wykazał się Kacper Niechciał  z kl IV konstruując odkurzacz oraz Martyna Niechciał z kl II , która zaprezentowała nosidełko. W konkursowych zmaganiach brała udział grupa straszaków  z naszego przedszkola , wykonując  prace plastyczne. Wszyscy biorący udział w projekcie zostali nagrodzeni  upominkami. Na zakończenie uczniowie kl V w inscenizacji „Na wysypisku śmieci” zwrócili uwagę na jakże aktualny problem segregowania śmieci. (V. M.)

     

Galeria Zdjęć