Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Rowerowe wędrówki”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W słoneczne popołudnie  14  września członkowie kółka krajoznawczo-turystycznego wraz z opiekunem wyruszyli na  wycieczkę rowerową. Trasa wiodła z Kotowiecka przez Żakowice, Głóski do Kościelnej Wsi. Naszym celem był jeden z 19 powstałych w 1939 r. bunkrów. Najmniejsze bunkry wykorzystywane były do obserwacji terenu. W pozostałych, nieco większych, na kilku metrach kwadratowych mieściło się nawet kilka osób, które miały do dyspozycji ckm-y. Dziś bunkier, który oglądaliśmy jest prawie niewidoczny porośnięty trawą, wejście do środka uniemożliwiają sterty śmieci. Można sobie jednak wyobrazić, sądząc po grubości ścian, specjalnej konstrukcji okien, że mógł stanowić trudny do zdobycia obiekt. Nasza dalsza trasa wiodła krawędzią doliny Prosny, do Kościelnej Wsi , gdzie mogliśmy przyjrzeć się prawdziwemu ogródkowi meteorologicznemu. (V. M.)

Galeria Zdjęć