Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Witaj majowa jutrzenko…”.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Dniu radości, dniu wesela!

Jak szeroki polski kraj,

Niechaj okrzyk w niebo strzela

Vivat! Vivat! Trzeci Maj!

„Witaj majowa jutrzenko…”. Pod takim hasłem, w dniu 30 kwietnia b.r., odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas III – VI przedstawili montaż słowno – muzyczny, zachęcający do refleksji nad burzliwymi dziejami naszej ojczyzny.

Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna.  Uczniowie klas starszych przybliżyli młodszym uczniom ważne fakty z historii Polski, w tym niezwykle istotne wydarzenia z 1791 roku, dotyczące uchwalenia Konstytucji pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. (A. J.)

  

  

Galeria Zdjęć