Środa, 30.11.2022
Name days: Andrzej / Zbysław / Justyna
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Akcja BohaterON – włącz historię!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Już po raz piąty przedszkolaki i uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję BohaterON – włącz historię! pod patronatem Muzeum Postania Warszawskiego i Instytutu Pamięci Narodowej. Akcja jak co roku ma na celu uczczenie rocznicy Powstania Warszawskiego, oddanie hołdu walczącym za ojczyznę i kształtowanie postaw patriotycznych. Wychowankowie naszej placówki wzięli udział w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, które zostały przeprowadzenie na podstawie udostępnionych materiałów przez organizatorów akcji. Wychowawcy i starsi uczniowie dodali wpisy na portalu Dumni z Powstańców. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych Polaków pamiętających o swojej historii. W akcję zaangażowało się 62 uczniów i przedszkolaków, co stanowi nowy rekord szkolny, który zostanie wpisany do Korczakowskiej Księgi Rekordów. (U.Adrian) 

Galeria Zdjęć