Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

,,Bezpieczna jazda. Karta rowerowa-moje pierwsze prawo jazdy”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Realizujemy ogólnopolski program społeczny

,,Bezpieczna jazda. Karta rowerowa-moje pierwsze prawo jazdy”

 Uczniowie naszej szkoły po raz drugi zostali zakwalifikowani do udziału w ogólnopolskim programie skierowanym do uczniów klas czwartych publicznych szkół podstawowych.

Celem programu jest przygotowanie uczniów do uzyskania karty rowerowej i w ten sposób zwiększenie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Wypadki na drogach z udziałem dzieci są dużym problemem społecznym, dlatego autorzy programu kładą nacisk na edukację młodych rowerzystów i pieszych, kształtując w ten sposób postawy przyszłych kierowców.

Zajęcia wychowania komunikacyjnego prowadzone są w oparciu o materiały edukacyjne pozytywnie zaopiniowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerami programu są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Biuro Prewencji Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Uczniowie otrzymali zeszyty ćwiczeń, nauczyciel został zaopatrzony w odpowiednie materiały dydaktyczne. Zajęcia odbywać się będą w ramach lekcji techniki, zajęć świetlicowych oraz godzin dodatkowych. Zwieńczeniem będzie sprawdzian praktyczny i teoretyczny na kartę rowerową. Otrzymają wówczas kamizelki oraz opaski odblaskowe zrefundowane przez Mc Donalds Polska. (Ł. P.)

Galeria Zdjęć