Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Bezpieczna szkoła

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 9 kwietnia 2013r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kotowiecku gościliśmy przedstawicieli z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we Wrocławiu. Spotkanie miało formę warsztatów, w których wzięły udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie szkoły. Prowadzący zajęcia uświadomili dzieciom zagrożenia, z którymi mogą się spotkać w różnych sytuacjach życiowych: w domu, w szkole, na dyskotece, w kontaktach z obcymi. Dla uczniów szkoły warsztaty były okazją do utrwalenia zagadnień z zakresu wychowania komunikacyjnego - poznawali kodeks pieszego i rowerzysty. Filmy, plansze poglądowe, krzyżówki, konkursy, scenki i animacje z udziałem dzieci obrazowo przedstawiały zagadnienia bezpieczeństwa i angażowały uwagę dzieci. Przeprowadzone konkursy angażowały dzieci do wysiłku umysłowego, dostarczyły wielu emocji, pozwalały na utrwalenie wiedzy i umiejętności.

Przez cały rok szkolny w szkole prowadzone są działania ukierunkowane na kształtowanie określonych postaw i zachowań uczniów na drogach poprzez wyrabianie przyzwyczajeń i nawyków przestrzegania przepisów kodeksu drogowego.

Uczniowie z klas III- IV biorą udział w cyklicznych zajęciach edukacyjnych, w czasie których przygotowują się do uzyskania uprawnień na kartę rowerową. Znaki drogowe, przepisy ruchu drogowego, zasady poruszania się pieszych i rowerzystów, udzielanie pierwszej pomocy w kolizjach i wypadkach drogowych nie stanowią dla nich żadnego problemu.

  

  

Uczniowie z klasy szóstej, Michał, Mateusz i Patryk wzięli udział w gminnym etapie XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. (Ł. P.)

Galeria Zdjęć