Wtorek, 29.11.2022
Name days: Błażej / Przemysł / Fryderyk
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Biesiada Pieśni Żołnierskiej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy w naszej szkole w szczególny sposób. Tradycyjny apel zastąpiliśmy Biesiadą Pieśni Żołnierskiej. Oddaliśmy hołd poległym za ojczyznę poprzez słowa znanych pieśni i piosenek. Nie mogło zabraknąć takich utworów jak: Rota, Przybyli ułani pod okienko, Szara piechota czy O mój rozmarynie. Każdy utwór muzyczny został opatrzony komentarzem słownym. Wszyscy uczestnicy  biesiady otrzymali śpiewniki i mogli się włączyć we wspólny śpiew przy ognisku. W uroczysty sposób odśpiewaliśmy także tą najważniejszą dla nas Polaków pieśń – Mazurek Dąbrowskiego. Tym samym włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki  - Szkoła do hymnu, mając swój udział w pobiciu kolejnego rekordu na wspólne wykonanie hymnu narodowego. Z kolei nowy rekord szkolny został wpisany do Korczakowskiej Księgi Rekordów. (U.Adrian)

 

Galeria Zdjęć