Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

BohaterON – włącz historię!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w ogólnopolską akcję BohaterON – włącz historię!, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku. Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w zajęciach o Powstaniu Warszawskim, które przeprowadzili wychowawcy. Klasy młodsze kolorowały godło i flagę Polski, odpowiadały na pytanie: czym jest patriotyzm?, oglądały film na temat powstania warszawskiego, przygotowywały gazetkę o powstaniu. Klasy IV-VIII brały udział w warsztacie z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych udostępnionych przez organizatora akcji. Klasy IV i V wysłuchały wzruszającego słuchowiska „Iskra nadziei”, następnie wykonywały w grupach zadania związane ze słuchowiskiem. Klasy VII i VIII obejrzały filmy, które stały się punktem wyjścia do rozmowy na temat emocji towarzyszącym powstańcom i własnych, patriotycznych poszukiwań. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć