Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Czar świąt

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 grudnia razem przeżywaliśmy czar nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W tym roku cała społeczność była zaangażowana w nasze szkolne świętowanie. Poprzez przypomnienie tradycji wigilijnych i wspólne biesiadowanie weszliśmy w nastrój najpiękniejszych świąt w roku.

  

Sala gimnastyczna w naszej szkole przestała przypominać pomieszczenie do zajęć w-f-u, gdy uczniowie poszczególnych klas zrobili porządki, ubrali choinkę, przygotowali wigilijny stół przypominając nam, co powinno się znaleźć podczas świątecznej wieczerzy. Uczniów naszej szkoły odwiedził także święty Mikołaj i przypomniał, kiedy możemy oczekiwać podarków a kiedy nie. Uczniowie nie zapomnieli także o pasterce. Wspólnie braliśmy udział w radości Maryi, Józefa, pasterzy i mędrców z narodzonego Jezusa, w których postacie wcielili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Następnie razem z kolędnikami śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

  

  

Świąteczne życzenia najpierw złożyła nam pani dyrektor, następnie dzieliliśmy się opłatkiem. W klasach panowała rodzinna atmosfera. Przy zapachu pierników, blasku świec i kolędach płynęły słowa miłości, pokoju i spełnienia wszystkich marzeń.  (U. A.)

  

Galeria Zdjęć