Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

"Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Pod takim hasłem 23 listopada przedszkolaki kolejny już raz obchodziły „Święto Pluszowego Misia”. Były misie małe i duże, białe i bure, ale wszystkie spełniają od lat tę samą rolę – przyjaciela.

Tego dnia przedszkolaki od samego rana oglądały i słuchały książek o misiach, przedstawiały swojego pluszaka, poznały historię pluszowego misia, przytulały i bawiły się ze swoimi misiami, kolorowały, tańczyły i śpiewały.


 

 

 

Starszaki wykonały dla młodszych dzieci misiowe maski a maluszki wręczyły starszakom zakodowane kolorowanki o misiu. Dzieci obejrzały też prezentację o najpopularniejszych misiach i poznały ich ulubione piosenki.

 

Był, więc: Miś Uszatek z klapnięty uszkiem, Miś Paddington, śpiewający Colargol, Troskliwe Misie, Miś Yogi, Gumisie i inne misie - bohaterowie różnych książek dla dzieci.

Wielką niespodzianką było „małe conieco”, czyli tort w kształcie misia wykonany przez jednego z tatusiów. Dzieci wspólnie zaśpiewały „sto lat” swoim misiom.

Wyglądał i smakował wyśmienicie!

 

Na koniec uroczystości dzieci zostały zaproszone do „Kina Bambino” by obejrzeć bajki o swoich ulubionych misiach. (A. H.)

  

Galeria Zdjęć