Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Babci i Dziadka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów naszych dzieci” – tak na wstępie powitała zaproszonych gości pani Honorata Maciałczyk, która wraz z panem Maciejem Matuszczakiem pełniła rolę gospodarza Dnia Seniora.

Uczniowie klas I-VI wyrażali wdzięczność i radość za bycie wnukami poprzez śpiew, taniec, recytacje i inscenizacje.

Występy zainaugurowała klasa I, która zaprezentowała portrety swoich Babć i Dziadków, przedstawiła spór dwóch seniorek, które ostatecznie pogodzone wirowały w tańcu z dziadkami.

  

Klasa druga zatańczyła niepowtarzalnego krakowiaka i cza-czę, natomiast klasa III ukazała problemy rodzinne, czyli dziadkowie kontra wnukowie.

  

Następnie klasa V zaprezentowała wiersze na temat tężyzny fizycznej dziadków, a uczeń z klasy VI przedstawił taniec współczesny.

  

Dalej klasa VI zaprosiła zebranych do klubu seniora. Uczniowie przedstawili zalecenia lekarskie, które pomogą Seniorom zachować zdrowie i pogodę ducha. Klasa IV złożyła zebranym Babciom i Dziadkom życzenia płynące z serca. Na koniec wszyscy zaśpiewali tradycyjne „Sto lat!”

     

Ukoronowaniem uroczystości był słodki poczęstunek dla Babć i Dziadków i podziękowania Seniorów dla swoich wnuków. (U. A.)

  

  

Galeria Zdjęć