Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Dinozaura

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dzień Dinozaura w przedszkolu to magiczne i pełne fascynacji wydarzenie, które przyciąga uwagę dzieci i rozbudza ich ciekawość. Dekoracje sali przedszkolnej przemawiają do wyobraźni dzieci - plakaty, balony i kolorowe zdjęcia dinozaurów wypełniają przestrzeń, tworząc atmosferę jak z prehistorycznej epoki.

W trakcie dnia nie mogło zabraknąć fascynujących opowieści o dinozaurach. Czytanie kolorowych książek i opowiadanie ciekawych historii o tych prehistorycznych stworzeniach wzbudzały u dzieci  zainteresowanie i rozwijały umiejętność słuchania.

Po kilku zajęciach edukacyjnych czas na kreatywne wyrażanie się poprzez rysunek. Dzieci wykonały różnorodne dinozaury, malowane z pasją i entuzjazmem.

Zabawy i gry związane z dinozaurami dopełniają programu dnia. Zadania takie jak szukanie ukrytych jaj oraz kości dinozaurów,  chodzenie po śladach czy skakanie przez lawę zapewniły ruch, zabawę i śmiech.

Dzień Dinozaura w przedszkolu zakończył się pamiątkowymi zdjęciami. To wyjątkowe wydarzenie zostawia po sobie wspomnienia na długo, rozwijając jednocześnie wyobraźnię i ciekawość najmłodszych odkrywców. (K. Pływaczyk)

Galeria Zdjęć