Czwartek, 1.12.2022
Name days: Blanka / Edmund / Natalia
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Drzewa

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek 10 października obchodziliśmy Święto Drzewa. Rodzice zadbali o to, żeby ich pociechy ubrane były na zielono. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych oglądały i dotykały ich liści oraz owoców. Z tej okazji nasze przedszkolaki zasadziły kwiatki, które  tworzą piękny wystrój w sali. Grupa starszaków wybrała się na spacer w okolicy przedszkola, aby sprawdzić ile lat mają okoliczne drzewa. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną pt. ,,Jesienne drzewko". Dzieci przyklejały kolorowe listki, wg własnego pomysłu. Obchody Dnia Drzewa przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.( K. Kołodziejczyk) 

Galeria Zdjęć