Wtorek, 29.11.2022
Name days: Błażej / Przemysł / Fryderyk
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Dyni

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 28 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. 

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, ciasto, babeczki, przetwory i soki.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, przeliczania dyń, i odszukania jednakowych obrazków. Wśród zabaw ruchowych były slalom dyniowy, dynia parzy oraz zabawy taneczne.

Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne dynie.

Dziękujemy również, za zaangażowanie i przygotowanie pięknych dyń, wszystkie zasłużyły na dyplomy i nagrody. Z każdej grupy komisja wybrała trzy pierwsze miejsca, które otrzymały upominki, reszta dzieci dostała od Pań lizaki.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na kolorowych zdjęciach. (N. Matyjasik)

Galeria Zdjęć