Czwartek, 27.6.2024
Name days: Maryla / Cyryl / Władysław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Dyni

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 31 października od samego rana, królował w naszej szkole kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą dyni, która wiodła prym tego dnia. 

Obchody rozpoczęły się wystawą prac konkursowych z dynią w roli głównej. Kreatywność uczniów nie miała końca, prace były doskonałe, dlatego jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach miejsce pierwsze powędrowało do uczennicy klasy III Kornelii Mani, miejsce drugie zajęła Nadia Makowiecka z klasy I natomiast miejsce trzecie zdobyła Kornelia Ulbrych z klasy lV . Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody w postaci kubków ufundowanych przez radę rodziców.

Kolejnym punktem programu był konkurs wiedzy o dyni. Tym razem nie uczniowie, lecz nauczyciele zostali wywołani do tablicy, a ich podopieczni wcielili się w rolę oceniających. Wszyscy udzielali poprawnych odpowiedzi i doskonale się bawili. Tego dnia można było również przeczytać wiele ciekawostek dotyczących dyni i skosztować upieczonego z niej ciasta, które okazało się całkiem smacznym rarytasem. Dzień dyni w naszej szkole przyniósł wiele uśmiechu i był kolejnym wydarzeniem, który zintegrowało całą społeczność szkolną. (Marta Skowronek)

Galeria Zdjęć