Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Dyni w przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W przedszkolu w Kotowiecku 31 października odbył się Dzień Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.

Były też dyniowe zabawy: klasyfikowanie dyń według wielkości, koloru i kształtu, segregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń, wyklejanie dyni kolorowym papierem, rysowanie po śladzie i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych i tanecznych był też konkurs dyniowy, za który były nagrody i dyplomy, wszystkie dynie były przepiękne. Dzieci tego dnia wspaniale się bawiły. (N. Matyjasik)

Galeria Zdjęć