Czwartek, 1.12.2022
Name days: Blanka / Edmund / Natalia
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie uczniów klasy I

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W miniony piątek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. W uroczystości wzięli udział: dyrektor Zespołu pan  Piotr Stencel, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, rodzice,  przedszkolaki i uczniowie.

Dla pierwszaków miniony dzień był jednym z ważniejszych w życiu, gdyż przystąpili oni do małego egzaminu przeprowadzonego przez wychowawczynię klasy I. Tym samym pierwszoklasiści udowodnili, że są gotowi złożyć uroczyste ślubowanie i stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dyrektor Zespołu dokonał aktu ślubowania i wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców szkoły oraz rodzice pierwszaków przygotowali upominki z okazji ślubowania.

W drugiej części uroczystości głos zabrał dyrektor Zespołu pan Piotr Stencel, życząc wszystkim satysfakcji z podejmowanych działań na rzecz edukacji. Dzień Nauczyciela to także moment nagrodzenia pracowników oświaty. Dyrektor wręczył nagrody nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Życzenia i podziękowania popłynęły także ze strony uczniów. Własnoręcznie wykonane upominki i piosenka z dedykacją sprawiły, że uśmiech zagościł na twarzach zebranych. Niech pozostanie z nami jak najdłużej, bo edukacja dzieci i młodzieży to trudna paca, ale też wielka, życiowa przygoda! (U.A.) 

Galeria Zdjęć