Sunday, 25.9.2022
Name days: Aurelia / Kamila / Franciszka
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Kropki

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

"Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu oraz odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej "Kropce".

Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - przedszkolaki rysowały swoje "dzieła", ozdabiali kropkę, przyklejały kropkowe biedronki, tworzyły drzewo talentów oraz bawiły się w „Twistera”.
W grupie 5 – 6 latków dzieci miały okazję stworzyć swój projekt bluzki w kropki.  Były również zabawy na placu zabaw i bańki mydlane. Dzieci na zakończenie dnia wykonał pamiątkowe zdjęcia w "Kropkowej" foto budce.

Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Na koniec sympatycznego dnia dzieci otrzymały w nagrodę dyplomy i lizaki. NM

Galeria Zdjęć