Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Marchewki

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W naszym przedszkolu, w piątek 1 marca 2013r.,obchodziliśmy Dzień Marchewki. W strojach dzieci  dominował kolor pomarańczowy. Od samego rana trwały  również poszukiwania takiego koloru w sali.  Maluszki segregowały guziki i nawlekały korale, starszaki wybierały i ostrzyły kredki. Dzieci tworzyły nową barwę mieszając czerwoną z żółtą.

  

Każda grupa miała do wykonania szereg zadań, za ich dobre wykonanie zbierała Marchewkowe Odznaki. Dzieci szukały marchewek z ciekawostkami, wykonały pracę plastyczną „Marchewka”, brały udział w marchewkowych zabawach i pomarańczowym tańcu, rozwiązały zadania zawarte w kartach pracy. 

  

  

  

  

Na koniec wszystkie przedszkolaki spotkały się w sali starszaków. Podsumowano wspólnie zdobyte informacje. Odbyła się Marchewkowa Uczta Witaminowa, na której degustowano ciasto marchewkowe przygotowane w przeddzień święta przez samych przedszkolaków i pyszny sok marchewkowo-owocowy. Potem była wspólna zabawa przy piosence „Dbaj o naturę i chroń marchewek smak”.

  

  

  

  

  

Do domu dzieci odchodziły z broszurką dla rodziców „Marchewkowe ABC…”, po to, by i rodziców przekonać, że wartości odżywcze tego warzywa są imponujące. Marchewka leczy, odmładza, upiększa, a nawet uszczęśliwia.  (B.S.)

Galeria Zdjęć