Czwartek, 27.6.2024
Name days: Maryla / Cyryl / Władysław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Patrona w fabryce bombek

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z okazji Dnia Patrona szkoły uczniowie klas I-VIII wraz z wychowawcami wspólnie spędzili czas w fabryce bombek „Lotos” w Koźminie Wielkopolskim. W bajkowy świat ozdób świątecznych wprowadził nas przewodnik, którego ciekawa opowieść o szklanych dekoracjach pobudziła wyobraźnię zwiedzających. Zobaczyliśmy kunszt formowania baniek niczym w manufakturze z XVIII wieku, odbyliśmy lekcję chemii z reakcjami Trommera i Tollensa - pokazem próby lustra srebrowego, zobaczyliśmy, jak ozdabia się bombki i przygotowuje do pakowania. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach dekoracji. Każdy z uczniów z okazji Dnia Patrona naszej szkoły ofiarował na świąteczne drzewko, które zagości w szkole już w grudniu, unikatową bombkę zdobioną własnoręcznie. Uczniowie po raz kolejny doświadczyli, że praca własna ma niepowtarzalną wartość, a wyjątkowość stała się ich udziałem, na co szczególnie zwracał uwagę nasz Patron – Janusz Korczak. (U. Adrian) 

Galeria Zdjęć