Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Zielony w przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu Kubusiowi Przyjaciele Natury w piątek 26 kwietnia 2013r. obchodziliśmy Dzień Zielony. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono , a wchodząc do sali musiały pokonać zielony tunel. Dalej poszukiwały tego koloru wśród zabawek, klocków, kredek i układanek, powstawały więc zielone budowle, zagrody, zielone rysunki i korale. Chętni pomogli nadmuchać zielone baloniki.

  

Maluszki bawiły się przy muzyce wykorzystując zielone serwetki, dmuchały, tańczyły, podrzucały, na koniec tej zabawy z serwetek powstała  zielona korona drzewa.   Dzieci szukały  odpowiedzi na pytanie: „Komu i po co potrzebne są drzewa? Uświadomiły sobie, że drzewa żywią, chronią, zapewniają ciszę, spokój, odpoczynek, są potrzebne ludziom i zwierzętom. Powstała zespołowa praca plastyczna ilustrująca odpowiedź na wcześniej zadane pytanie.

  

  

  

Następnie maluszki udały się na zielony plac zabaw, gdzie wykorzystując zielone przybory wykonywały zadania ruchowe: skakały w workach, toczyły piłkę do celu, układały i pokonywały tory przeszkód z zielonych obręczy i lasek.

  

  

W tym samym czasie grupa starszaków układała bajkę o Zielonym Kapturku nadając jej ekologiczny charakter. Podjęła próbę odpowiedzi na pytanie: z czym kojarzy się kolor zielony, określiła go jako kolor przyjazny środowisku. Tworzyła zielone obrazki z dostępnych materiałów plastycznych i zielone nakrycia głowy - „Żabki”.  Dzieci wykorzystały zielone worki do zabaw ruchowych. Zatańczyły korowód marszowy do piosenki „Daj rękę, wiosenko”. Przymierzały „żabie usta” i poszukiwały zielonych przedmiotów w swojej sali.

  

  

  

Na zakończenie wszystkie przedszkolaki spotkały się na placu zabaw, skąd  wypuszczone zostały baloniki z pozdrowieniami od Kubusiowych Przyjaciół Natury. Dzieci nagrodzone zostały zielonymi cukierkami, degustowały też sok z zielonych jabłek.

  

 

Do  domu wracały z zielonymi balonikami przekonane, że kolor zielony uspokaja i regeneruje siły, a także relaksuje, bo kojarzy się z przyrodą, wiosną i optymizmem.     (B.S.)

Galeria Zdjęć