Wtorek, 21.5.2024
Name days: Jan / Monika / Wiktor
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Ziemi w Przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Każdego roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nauka zachowania postaw dzieci ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Ważnym zadaniem współczesnego świata powinno być rozbudzanie w ludziach wrażliwości na otaczającą nas naturę, która zachwyca swoim pięknem. Ziemia jest miejscem egzystencji wszystkich ludzi i to od nas zależeć będzie, czy przekażemy ją następnym pokoleniom.

Dzień  Ziemi  wpisał się na stałe w repertuar „Kalendarza Imprez” Przedszkola, ale także stał się coroczną akcją, której celem jest promocja ekologii nie tylko wśród najmłodszych. Dzieci z Naszego Przedszkola w czasie wspólnych zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Również wspólnie dzieci odśpiewały piosenkę „Nasza Planeta”. Na koniec dnia Przedszkolaki zasadziły w Naszym ogródeczku piękne kwiaty. Tegoroczny Dzień Ziemi był bardzo udany. Właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata. (N. Matyjasik)

Galeria Zdjęć