Środa, 22.5.2024
Name days: Emil / Helena / Wiesław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Ziemniaka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

,,Dzień Ziemniaka” to tradycja od dawna zapisana w naszej kulturze, szczególnie lubiana przez Wielkopolan i corocznie obchodzona w sezonie ,,ziemniaczanym”.

Dnia 27 września uczniowie z klas I-III wzięli udział w zajęciach integracyjnych zorganizowanych w świetlicy szkolnej. Konkurs o ziemniaku wzbogacił wiedzę uczniów w wiadomości: skąd sprowadzono ziemniaki do Polski, jakie znamy odmiany ziemniaków, jak inaczej je nazywamy, jakie potrawy możemy z nich przygotować. W czasie konkursu plastycznego powstały barwne postaci ,,Pyrusia” wykonanego oczywiście z …ziemniaków.

Czas zajęć upłynął w miłej atmosferze, był okazją do wspaniałej zabawy oraz poznania tradycji i obrzędów ludowych. (Ł. P.)

Galeria Zdjęć