Czwartek, 27.6.2024
Name days: Maryla / Cyryl / Władysław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Festyn rodzinny w Kotowiecku

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Rodzinna atmosfera, wiele atrakcji i dobra zabawa - tak można podsumować festyn rodzinny, który odbył się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotowiecku. Organizatorem festynu byli: Dyrektor Zespołu Piotr Stencel, Rada Rodziców Zespołu, sołtysi: Kotowiecka Jan Korzeniewski, Głósek Zdzisław Ciesiółka, Żakowic Bartłomiej Nowicki.

Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło gości: Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzego Łukasza Walczaka, Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Maksymiliana Sztandery, Kierownika Referatu Oświaty i Wychowania Daniela Mituły, Radnej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Weroniki Ulbrych, sołtysa wsi Gałązki Wielkie Ewy Gierszewicz oraz przedstawiciela Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach.

Program festynu był bardzo bogaty. Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce wsparł finansowo wypożyczenie 30-metrowego, dmuchanego toru przeszkód NINJA WARRIOR. Rada Rodziców zorganizowała punkt gastronomiczny, ufundowała darmowe karnety na przekąski dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, a dla wszystkich dzieci czekały lody.  Rolę MasterChefa objął Dyrektor Zespołu Piotr Stencel. Dla seniorów przewidziano darmowy posiłek, którego sponsorami byli sołtysi - organizatorzy festynu.  Kolejne atrakcje to: występy dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotowiecku, loteria fantowa z nagrodami, profesjonalna strzelnica ASG, dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy i tatuaże, bańki mydlane, stoisko sensoryczne, fotobudka, malowanie na folii. Podczas festynu można było oglądać zastosowanie w praktyce drukarki 3D będącej wyposażeniem szkoły w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Rozrywki dostarczyły także przejazdy grup motocyklowych z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego. Na festynie nie zabrakło także dzielnicowego sierż. Krystiana Wrzesińskiego, dzięki któremu dzieci miały niepowtarzalną okazję przyjrzeć się bliżej policyjnemu radiowozowi.

Dziękujemy organizatorom, sponsorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie wspaniałego święta rodziny w Kotowiecku. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć