Środa, 22.5.2024
Name days: Emil / Helena / Wiesław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W środę 10 kwietnia dzieci 6-cio letnie brały udział w III Gminnej Olimpiadzie Sportowej  Przedszkolaków organizowanej przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu wszystkich drużyn i wniesieniu flagi olimpijskiej przez Burmistrza oraz Panią Dyrektor.

Po uroczystym otwarciu olimpiady, dzieci zostały zaproszone do wspólnej rozgrzewki, a następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe. Dzieci startowały w 5-ciu konkurencjach zawierających ćwiczenie na szybkość, celność oraz współpracę w parach. Olimpiada Przedszkolna to fantastyczna inicjatywa, która rozwija umiejętności dzieci i pobudza ich ciekawość świata. Takie wydarzenie nie tylko integruje najmłodszych, ale również daje im szansę na zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności poprzez zabawę i rywalizację.

Uroczystość zakończyła się ogłoszeniem wyników podczas których, każda drużyna otrzymała dyplom oraz medale. Serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom za wspaniałą walkę i dużą dawkę emocji, a Rodzicom za wsparcie i aktywne dopingowanie swoich najmniejszych pociech. ( Krystyna P.)

Galeria Zdjęć