Środa, 22.5.2024
Name days: Emil / Helena / Wiesław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Jasełka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Spotkania bożonarodzeniowe od lat wpisane są do kalendarza naszej szkolnej społeczności. W tym roku wspólne świętowanie przyjęło formę jasełek, które dzięki uprzejmości Proboszcza ks. Jarosława Materlińskiego odbyły się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Droszewie. W wydarzeniu wzięli udział: Kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pan Aleksander Liebert, Sołtys wsi Głóski pan Zdzisław Ciesiółka, Sołtys wsi Kotowiecko pan Jan Korzeniewski, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotowiecku pan Piotr Stencel, społeczność placówki w Kotowiecku oraz parafianie. W biblijne role wcielili się uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotowiecku. Historia narodzin Chrystusa została opatrzona tradycyjnymi kolędami w wykonaniu chórku szkolnego oraz naszej absolwentki Aleksandry Kowal. Ponadto przed Dzieciątkiem zatańczyły i zaśpiewały przedszkolaki, bo nikt tak jak one nie potrafi być spontanicznie radosnym. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszył nastrój świąt, bliskości i rodzinnego ciepła, który chcemy zabrać do naszej codziennej pracy, by więcej nas łączyło niż dzieliło. Na koniec nie pozostaje nic innego jak pogratulować i podziękować aktorom, rodzicom, pracownikom szkoły – wszystkim, którzy włożyli wiele trudu i poświęcili czas, by przygotować tegoroczne jasełka. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć