Saturday, 2.3.2024
Name days: Agnieszka / Helena / Karol
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Jasełka w grupie Starszaków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Okres Bożego Narodzenia to niewątpliwe czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu tych świąt pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. 

W dniu  19  grudnia odbyło się przedstawienie dla rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy, królów. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za piękne recytowanie wierszy, śpiewanie kolędy i pastorałek, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie pięknych stroi dla dzieci oraz udział w uroczystości.

Po części artystycznej dzieci odwiedził Gwiazdor, oprócz pełnego worka prezentów przywiózł ze sobą również dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne i słuchały rodziców. Na zakończenie wręczył wszystkim przedszkolakom duże paczki, a w nich wspaniałe upominki.(K. Kołodziejczyk)

Galeria Zdjęć