Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Jesteśmy przyjaciółmi Zippiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Przyjaciele Zippiego” to program, który uczy dzieci sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu. Program ten realizowany jest w grupie 5, 6 – latków już od listopada i potrwa do końca roku szkolnego. W ramach zajęć dzieci poznały patyczaka Zippiego i jego przyjaciół: Lilę, Tiga i Sandy.  Na podstawie opowiadań uczyły się wzajemnych relacji, zasad współżycia w grupie, przekonały się jak ważna jest rola przyjaciela i co zrobić, by go nie stracić i nie skrzywdzić.

  

 Dzieci odważniej rozmawiają o swoich potrzebach, uczuciach i trudnościach codziennego życia, potrafią prosić o pomoc, gdy są krzywdzone.

  

Do realizacji programu zostali włączeni również rodzice poprzez udział w konkursie rodzinnym „Mój przyjaciel Zippi”. Rodzice wraz z dziećmi wykonali różne patyczaki według własnego pomysłu. Inwencji twórczej rodzicom nie brakuje.

  

Dnia 20 marca 2013 r. konkurs został rozstrzygnięty. Oto wyniki:

I miejsce - Piotr Makowiecki

II miejsce - Wiktor Rataj

III miejsce - Oliwier Prus

Wyróżnienie otrzymał Patryk Tyl.

  

Nagrodzone dzieci otrzymały dyplomy i nagrody a pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za udział  w konkursie i sprawienie swoim pociechom wiele radości.

 A.H.

Galeria Zdjęć