Czwartek, 27.6.2024
Name days: Maryla / Cyryl / Władysław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Karta rowerowa - pierwsze prawo jazdy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie klasy 4 cały rok przede wszystkim podczas lekcji techniki, ale rówież zajeć dodatkowych przygotowywali się do swojego pierwszego ważnego egzaminu. Przygotowania przebiegały w zakresie opanowania przepisów ruchu drogowego, znjomości znaków drogowych - w tym pomagały uczniom materiały udostępniane na szkolnej stronie oraz platformie TEAMS. Szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadziła pielęgniarka szkolna p. Beata Zielińska. Mimo, że wszyscy uczniowie potrafili jeździć na rowerze przekonali się nie nie tak łatwo uzyskać uprawnienia do poruszania się nim po drogach publicznych. Pierwszy etap to pisemny egzamin sprawdzający znajomość przepisów prawa o ruchu drogowym i pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugi - część praktyczna, podczas której sprawdzana jest umiejętność jazdy rowerem po wyznaczonym torze. Wszyscy nasi uczniowie zdali obie część egzaminu i w dniu zakończenia roku szkolnego p. dyrektor Piotr Stencel wręczył im dokument. Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy cały czas wspierali swoje dzieci i pomagali im przygotować się do egzaminów. (H. Maciałczyk) 

Galeria Zdjęć