Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Klub czytających rodziców

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie …” Doceniając wartość głośnego czytania jako najlepszej metody wychowawczej i najlepszej inwestycji w przyszłość dziecka postanowiliśmy przywrócić zwyczaj głośnego czytania rodziców w przedszkolu. Raz w tygodniu gości u nas chętna mama ze swoją ulubioną książką.
Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchają czytanej bajki, oglądają ilustracje, dzielą się wrażeniami, zadają pytania. Taki kontakt z literaturą wpływa na wszechstronny rozwój dziecka, zarówno emocjonalny, moralny, intelektualny, jak i społeczny. Każde dziecko jest dumne, że to właśnie jego mama czyta wszystkim przedszkolakom. Pamiątką z takiego spotkania jest wpis w księdze czytających gości.Mamy nadzieję, że zwyczaj głośnego czytania zagości również w każdym domu, bowiem wystarczy 20 minut dziennie, by wyposażyć dziecko w niezwykły kapitał, by budować więź między dorosłym, a dzieckiem, tworzyć skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa.  To ważna inwestycja, to klucz do mądrości. (B. S.)

 

Galeria Zdjęć