Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Kochamy Święta

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W czwartek, 20 grudnia 2012r., zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu spotkanie choinkowe pod hasłem „Kochamy Święta”. Zaprosiliśmy na nie rodziców wszystkich przedszkolaków, po to, by wspólnie przybliżyć dzieciom tradycje świąteczne, by podkreślić radosny czas oczekiwania i wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój.

  

  

Występy dzieci przeplatane były konkursami, zabawami, świątecznym quizem, wspólnym śpiewaniem kolęd i tańcem przy piosence „Pada śnieg”.

  

  

  

  

Podczas trwania spotkania wybrane mamy wraz z dziećmi dekorowały świąteczne pierniki, którymi na koniec poczęstowały  wszystkich uczestników.

  

  

Dzieci złożyły życzenia swoim rodzicom i wręczyły samodzielnie wykonane choinki. A przedstawiciele rodziców obdarowali wszystkich przedszkolaków prezentami zostawionymi przez Gwiazdora.

  

  

Ogłoszono również wyniki gminnych konkursów plastycznych: „Zabawka z surowców wtórnych” i „Piernikowe cuda”, w których brali udział nasi przedstawiciele.

  

Dwóch starszaków odebrało nagrody: za zajęcie II miejsca w konkursie „Piernikowe cuda” oraz za wyróżnienie w tymże konkursie. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!

Życzenia wygłoszone przez panią dyrektor Teresę Stachowiak zakończyły świąteczne spotkanie.

„Wesołych Świąt! Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
  Wesołych Świąt! A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!”

(B.S.)

Galeria Zdjęć