Czwartek, 27.6.2024
Name days: Maryla / Cyryl / Władysław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Książka nie parzy!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Po raz kolejny uczniowie klas IV-V stali się ekspertami od lektur, które sami wybrali i przeczytali. W tym roku uczestnicy projektu czytelniczego „Książka nie parzy!” połączyli światy przedstawione wybranych książek, które ozdobione cytatami z lektur oraz ciekawostkami na temat ich autorów stworzyły plakaty literackie. Ponadto uczniowie napisali opowiadania o spotkaniu z bohaterami książkowymi, zaprosili społeczność szkolną na spotkania z autorami swoich lektur, zredagowali ogłoszenia na wypadek zagubienia książek oraz wykonali kukiełki ulubionej postaci, które ozdobiły parapet w sali polonistycznej. Uczniowie byli zaangażowani w działania projektowe, które mają na celu promocję czytelnictwa i pokazanie, że przebywanie z książką nie musi być nudne. (U. Adrian) 

Galeria Zdjęć