Wtorek, 21.5.2024
Name days: Jan / Monika / Wiktor
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Maj miesiącem świąt państwowych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Maj to miesiąc narodowego świętowania dla wszystkich Polaków. Wspominamy Święto Pracy, Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rocznicę zakończenia II Wojny Światowej oraz rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tych okazji w naszej szkole odbyło się uroczyste przedstawienie przygotowane przez koło teatralne, koło muzyczne, klasę II wraz z wychowawcą. Uczniowie przebrani za reprezentantów różnych zawodów przybliżyli nam majowe święta państwowe, a taniec i muzyczna oprawa sprawiły, że w tym dniu mogliśmy bardziej poczuć się Polakami. Scenariusz do przedstawienia ułożyła nasza pani historyk Dominika Bukowska, a dekorację i flagi pomogli wykonać wolontariusze ze Szkolnego Wolontariatu. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć