Wtorek, 29.11.2022
Name days: Błażej / Przemysł / Fryderyk
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

20 listopada to wyjątkowy dzień  roku, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1989 roku przyjęło uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia. W tym roku dzień wypadał w niedzielę, jednak nic nie stanęło  na przeszkodzie, aby wspólnie świętować  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek 21 listopada. Z tej okazji uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, przyszli ubrani na niebiesko - kolor ten jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Podczas lekcji nauczyciele poruszali tematykę związaną z  prawami dziecka. Głośno mówiono o tolerancji oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji, o tym co nas różni, a co łączy.

Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że różnorodność jest piękna! (M. Skowronek) 

Galeria Zdjęć