Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Mikołajki

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Święty Mikołaj urodził się ok. roku 270 w mieście Patara w Azji Mniejszej. Był biskupem i człowiekiem wielkiego serca, rozdał cały swój majątek ubogim. O popularności Świętego Mikołaja świadczy dzisiaj zwyczaj przebierania się za Świętego i rozdawania dzieciom prezentów.

Mnóstwo słodkości i dużo dobrej zabawy- tak wyglądały tegoroczne Mikołajki w naszej szkole. Gdy pojawił się w klasie, dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W zamian Mikołaj obdarował hojnie wszystkich i cierpliwie pozował do pamiątkowych zdjęć. Obiecał, że wróci za rok, oczywiście z workiem pełnym prezentów. (Ł. P.)

 

Galeria Zdjęć