Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

MUZYCZNE „BAJECZKI BABCI ROMECZKI”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W bieżącym roku szkolnym skorzystaliśmy z oferty Filharmonii Kaliskiej skierowanej do przedszkolaków. Jest to cykl 7 koncertów przygotowanych przez zespół profesjonalnych muzyków. Na muzyczne spotkania zaprosiliśmy również uczniów klas młodszych. Pierwsze z nich pod hasłem „Filharmonia nie gryzie” odbyło się w naszym przedszkolu  już w październiku. Muzycy opowiadali wówczas dźwiękami o swojej drodze artystycznej. Dzieci słuchały gry na skrzypcach i wiolonczeli, oglądały instrumenty przystosowane rozmiarem do ich wzrostu.
Od tej pory cyklicznie raz w miesiącu gościmy muzyków grających na różnych instrumentach. Szelestu  liści,  kropli deszczu i szumu wiatru słuchały dzieci w muzyce wykonywanej na flecie, fagocie i instrumentach perkusyjnych.
Na kolejnym spotkaniu w futerałach akordeonów ukryły się przeboje z ulubionych filmów małych słuchaczy.
17 stycznia 2012r.  gościliśmy wytworne i zabawne  Trio smyczkowe grające popularne tańce. Był to „Bal na pięciolinii”.
Dzięki tym koncertom mali słuchacze uczą się w skupieniu słuchać muzyki, kształtują poczucie rytmu, wrażliwość i wyobraźnię muzyczną, poznają instrumenty. Z humorem wprowadzane są w świat muzyki klasycznej i przygotowują się do odbioru koncertów symfonicznych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z tego cyklu.

Galeria Zdjęć