Środa, 22.5.2024
Name days: Emil / Helena / Wiesław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Nasze nowe przedszkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Zakończyły się wakacje, czas wrócić do przedszkola. W tym roku szkolnym nasza placówka zmieniła swoją siedzibę. Mieści się teraz w budynku  szkoły.
Podczas wakacji trwały tutaj prace remontowo – adaptacyjne. Wygospodarowano dwa pomieszczenia na sale edukacyjne dla przedszkolaków, a także kolejne dwa na łazienkę i szatnię. Przedszkole jest kolorowe, estetyczne, przytulne i bezpieczne, wyposażone w szereg pomocy do zabaw i zajęć.
Placówka jest czynna  6 godzin dziennie  - od 7.45 do 13.45, od poniedziałku do piątku. Funkcjonują w niej dwa oddziały: grupa dzieci 3,4 –letnich i grupa dzieci 5,6 – letnich. Mamy możliwość korzystania z placu przedszkolnego wyposażonego w urządzenia i sprzęt do zabaw i zajęć na powietrzu.
Naszym wychowankom zapewniamy wszechstronny i radosny rozwój oraz poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Dbamy o właściwe przygotowanie do przyszłej edukacji szkolnej.
Pamiętamy słowa Janusza Korczaka: „Na nic by się zdało całe wychowanie, gdyby zabiło uśmiech dziecka.”

Galeria Zdjęć